Сите пишуваат и зборуваат за Шенки Версаче

Шенки Маслани од Арачиново, познат како Шенки Версаче, својот прекар сигурно веќе погодувате го добил затоа што е огромен љубител на овој познат светски бренд, а тој е вистинска интернет сензација на порталите низ целиот регион.

 

57f571e8-c1e4-4e61-829a-11b90a0a0a64-87833-bajica8-ff

 

Шенки планира во Скопје да ја донесе познатата дизајнерка Донатела Версаче.

Опседнат сум со Версаче од 2009 година. првин купував гардероба, а потоа и на куќата го ставив логото на мојот омилен бренд. Сите мои автомобили, базен, секое парче мебел во куќата се Версаче или со нивната препознатлива шара, па дури и плочките во кујната. Мојот накит, козметика, постелнини, теписи, завеси, садови, апсолутно се е брендирано. Затоа и мојот локал ќе биде уреден во стилот на препознатливиот знак. Планирам и да ја повикам легендарната Донатела на отворањето. Во уредувањето на домот и базенот потрошив околу милион ерва. Се купував во италија. Работам веќе 12 години, имам добра работа и не ми е жал да ги трошам парите. Во гардероберот имам буквално се од Версаче, од шешири до чорапи. Неодамна купив боксерки од 188 евра и чорапи од 45 евра – вели Шенки.

57f571d5-1628-4336-9fdc-118e0a0a0a64-1

 

Тој додава дека го живее својот сон и дека наскоро планира своето презиме да го промени од Маслани во Верасче, затоа што сите го препознаваат по него. За своите пари вели дека ги заработил со својот приватен бизнис со автомобили.

 

90257_pjimage_ff

 

Шенки вози три автомобили „БМВ“, а во минатото имал и „Ауди“, секако сите во знакот на Версаче.

90211_13263690-1749423411962140-3350482412194254381-n_ff90217_13244251-1749423338628814-2657901693213191919-o_ff89803_87821-bajica2-ff_ff

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *