Седми гол на Несторовски во Серија А

Продолжува гол-серијата на нашиот интернационалец Илија Несторовски во редовите на Палермо. Македонскиот голгетер денес го постигна седмиот гол во Серија А, откако неговиот соиграч Хенрике најпрво украде една топка и фудбалски асистираше до нашиот напаѓач кој од само неколку метри ја затресе празната мрежа на Болоња.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *