Саса одигра нерешено со Овче Поле

Сениорскиот тим на ФК „Каменица Саса“ одигра нерешено со тимот на Овче Поле, на гостински терен во Свети Николе. Вчерашниот натпревар заврши без голови, а е продолжување на низата позитивни резултати за клубот од рударска Каменица.

И по осумте одиграни кола, ФК „Каменица Саса“ е на средината на табелата во Третата македонска фудбалски лига, а добрите игри се гаранција за подобрување на пласманот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *