Саса гостува кај „моќната“ Беласица

Во недела, на 30-ти октомври, ФК „Каменица Саса“ гостува во Струмица, кај силната Беласица. Моментално, каменичкиот клуб е петти на табелата, а Беласица е првопласирана на третолигашката табела, со максимални 24 бодови и импресивна гол разлика 56:3. Саса ќе настапи во најсилен состав и ќе се обиде да биде првиот тим кој ќе одземе бодови од струмичкиот третолигаш.

sasa_16

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *