САСА во недела против вечниот ривал Осогово во борба за нови три бода

Во недела со почеток во 13:00 часот ФК “Каменица – САСА” ја дочекува екипата на вечниот ривал ФК “Осогово”. Ова е дерби што со децении наназад буди особен интерес кај сите љубители на фудбалот од овој крај. Од управата на клубот, стручниот штаб и играчите на ФК “Каменица – САСА” се надеваат на полни трибини, силна подршка за домашната екипа и нови три бода во борбата за влез во Втората македонска фудбалска лига.   

image-0-02-05-e17b245e7f9a527d7458a1a3e1d55688cdca502919e6a5c9860ed3a7f66a3ff1-v

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *