Распоред на натпреварите во мал фудбал (петок, 19.05.17)

Денес продолжуваат натпреварите од Турнирот во мал фудбал кој се игра во рамки на Меморијалниот турнир „Миле Јаневски Џингар 2017“. Ќе се одиграат следниве три натпревари:

16.30 Џафер – Фемили медика

17.30 Го пласт – Рудник Саса

18.30 Делириум – Де пласт

Вчера се одигра и второто полуфинале од Турнирот во тенис, во кое Кире Малчовски беше подобар од Драган Јовановски со 2:0 во сетови. Во тениското финале ќе се сретнат Дарио Стојковски и Кире Малчовски, а тоа ќе се одигра во сабота (20.05.2017), во 17 часот и 30 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *