Пронајдена мртва лекарка со убодна рана на вратот во кругот на Клинички центар – Скопје

ЛЕКАРКА НАЈДЕНА МРТВА СО УБОДНА РАНА  НА ВРАТОТ ВО БЛИЗИНА НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Синоќа околу 21 часот, граѓанин пријавил во полиција дека во близина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје нашол жена со повреди од нож во пределот на рацете, исечени вени и убодна рана на вратот. Итната медицинска помош констатирала смрт кога пристигнала, а МВР ја идентификуваше жртвата како Ј.М.С. (53) од Скопје.

Дознаваме дека станува збор за лекарка и професорка на Медицинскиот факултет.

Од МВР велат дека се врши увид на местото каде била пронајдена жртвата и најавија повеќе информации подоцна денеска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *