Претставен спотот на нумерата “Dance Alone” со која што Јана Бурческа годинава ќе не претставува на Евровизија

Штотуку беше промовиран видеозаписот за нашата евровизиска песна. Јана Бурческа ќе нè претстави со брзата композиција „Dance Alone“.

„Мислам дека имаме фантастична песна која на сите вас ќе ви се допадне“ – рече Јана.

Македонската пејачка, која се прослави со учеството во шоуто „Македонски идол“, ќе настапи во втората полуфинална вечер во Киев.

Јана

Leave a Reply

Your email address will not be published.