Прв прволигашки натпревар на КМФ “Рудник САСА” на домашен терен

Денес со почеток во 19:00 часот КМФ “РУДНИК САСА” од Македонска Каменица против екипата на КМФ “ХЕДИС” – Прилеп го игра својот прв прволигашки натпревар на домашен терен.
Повелете на квалитетен прволигашки фудбал, од КМФ “РУДНИК САСА” очекуваат полна сала, а ветуваат возбудлив прволигашки натпревар.fb_img_1474533042836

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *