Погледнете каков “ѕвер” од 100 000 евра вози Пандев

Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев на вчерашниот натпревар на неговиот клуб се пофали со новиот убавец во неговиот возен парк. Гледачите во комплексот на ФФМ не можеа да ги одвојат очите од „ренџ роверот“ на Пандев, теренско возило во бела боја.

Ќе паднете во несвест кога ќе чуете колку чини еден ваков „ѕвер“. Цената е вистинска ситница од околу 100.000 евра. Пандев, покрај успехот на теренот, има голем успех и надвор од него. Неговиот клуб „Академија Пандев“ го освои младинското куп-финале, а сениорите влегоа во втората лига.

goran-pandev-15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *