Од полноќ бензините и дизелот со нови цени

Бензините и дизелот од полноќ поскапуваат под 2 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од утре ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се точи за 61,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 за 63,5 денари за литар а ЕУРОДИЗЕЛ-от за 48 денари за еден литар.

Екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 36,5 денари за еден литар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *