Облекувајте се топло. Доаѓа променливо, студено и ветровито време

najstudeno

Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од шест до 12 степени.

Во Каменица со слично време, утринска температура до дури минус седум и дневна до десет степени.

И во вторник слично време со засилен северен ветер, наместа со провејување слаб снег, особено во претпладневните часови. Во вторник утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од три до осум степени.

Потоа следува претежно стабилно и постудено време со опаѓање на температурата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *