Норвешка е следна пречка за македонските ракометари

Ракометната репрезентација на Македонија уште еднаш покажа дека во спортот се игра до крај. Во еден неизвесен меч, црвено-жолтите се изборија за бод со Исланд (27-27), кој на Светското првенство во Франција, во осминафиналето ни ја донесе Норвешка. Осминафиналето ќе се игра утре (21 јануари 2017), а целата македонска јавност очекува добра игра на македонските ракометари и пласман во четвртфинале.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *