Нов рекорд кај Удово: 16 мигранти во Ауди А4

На автопатот Гевгелија – Скопје во близина на бензинска пумпа полицајци сопреле „ауди А-4“ со скопски регистерски ознаки управувано од И.А. (33) од Скопје. Полицајците утврдиле дека по И.А. има потерница, а регистарските таблици на возилото се од товарно возило „мерцедес спринтер“, сопственост на  Н.А. од Скопје. По извршениот преглед на возилото пронајдени биле 16 мигранти, кои исто така се приведени.

На регионалниот пат Валандово–Удово кај село Пирава утрово било сопрено возило „фолксваген голф“ со скопски регистерски ознаки управувано од Т.Ф. (26) од Скопје, а совозач бил С.Н. (29) од Куманово. Истите се приведени поради сомневање дека се учесници во криумчарењето на мигранти како претходница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *