Нова победа на Саса. Поразен е Работник Џумајлија.

ФК „Каменица Саса“ продолжува со добрите настапи во Третата македонска фудбалски лига. Денес, на домашен терен извојувана е нова победа. Саса го доби дуелот со екипата на „Работник Џумајлија“ од Лозово. Конечниот резултат на натпреварот е 2:0, како што заврши и првиот дел. Стрелци на головите за Саса се Мартин Димовски и Стефан Атанасов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *