Морков за здрава и убава кожај

Само морков ви е потребен за да имате здрава и млада кожа и за да се чувствувате одлично. Оваа маска за лице може да се употребува за масна или нормална кожа.

СОСТОЈКИ:

  • 2-3 моркови
  • 4-5 лажици мед

ПОДГОТОВКА:

  1. Морковите изблендирајте ги, додајте го медот и мешајте. Оставете ја маската на претходно измиено лице, да делува околу 10 минути.
  2. Измијте се со млака вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *