Може ли Македонија да ја победи Шпанија?

Фудбалските репрезентативци на Македонија стигнаа во Гранада каде на 12-ти ноември (сабота) против селекцијата на Шпанија ке го одигра четвртиот натпревар во рамки на Г групата од квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија 2018.55192-fudbalerite-podgotveni-sletaa-vo-sonchevata-granada.

Избраниците на Игор Ангеловски досега во овие квалификации се уште немаат освоено ниту еден бод.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *