Македонија се пласира на СП 2017 во Франција

Македонската репрезентација се пласира на СП 2017 во Франција, откако ја совлада репрезентацијата на Чешка со 34:27. Седум гола разлика, доволни да се избришат оние „минус шест“ од Злин и да се обезбеди нова мундијалска виза. Најефикасни на натпреварот беа Манасков со 11 и Лазаров со 8 постигнати погодоци.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *