Кире Лазаров најдобар стрелец во стотката на Барселона

Ракометарите на Барселона прославија еден неверојатен јубилеј, 100 победи во низа во ASOBAL лигата, а Кирил Лазаров е најдобар стрелец во серијата. Лазаров има постигнато 432 гола, а дел од стоте победи на Барселона е и Борко Ристовски. Лазаров и Ристовски, од понеделникот се во Скопје, каде со репрезентативните колеги се подготвуваат за квалификациските натпревари против Украина (2.ноември) и Чешка (5.ноември).mkd-55916

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *