Кире Блажевски го потопи и струмички „Ролинг“

Кошаркарскиот клуб „Баскет Кам“ од Македонска Каменица уште еднаш убедливо победи, во генерацијата М-16. Вчера, на домашен терен беше совладана екипата на „Ролинг“ од Струмица, со конечен резултат 93:71.

Очекувано, најдобар на теренот беше Кире Блажевски кој постигна 30 поени, а огромен придонес во новата победа дадоа и Дамјан Тодосиев со 20 поени и Никола Орлов, кој постигна 16 поени.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *