И Горан Пандев постигна гол

Ова е само втор гол на капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев на официјален натпревар сезонава. Тој го зголеми водството на Џенова за 2-0 во дуелот против Перуџа во шеснаесеттина финалето од Купот на Италија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *