Идеален за летото: Овој зеленчук го топи целулитот

Она што ни треба за време на летото е свежа и здрава храна која ќе ни помогне да имаме убаво тело. Во борбата против килограмите искористете ја брокулата која со своите витамини и минерали ќе ви го одржи телото во фит форма, а воедно и ќе и го подобри здравјето.Брокулата содржи големи количества витамин Ц, диетални влакна и киселина која го стврднува колагенот, поради што е добра за борбата против целулитот.

Па, тестенини со брокула, свежа брокула или брокула како додаток со некое лесно јадење е идеална за слабеење и топење на целулитот.

извор:gotvi.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *