Ден на жалост во Македонија

ден на жалост

Денес (понеделник, 8 август 2016), со одлука на Владата на Република Македонија на вчерашната вонредна седница е определен за Ден на жалост.

Поплавите кои го зафатија Скопје однесоа повеќе од дваесет животи.

kamenica.mk упатува апел до сите кои се во можност да донираат за настраданите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *