Денеска сончево и ветровито, од утре локален дожд

Утрото свежо, преку денот сончево со мала локална облачност претежно во планинските региони. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 14, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени.

Во Македонска Каменица имаме сончево утро со температура од 7, а максималната дневна ќе достигне до 27 степени.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време со свежи утра. Во четврток и петок во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста и услови за појава на краткотраен локален дожд претежно во западните делови од земјата.

Leave a Reply

Your email address will not be published.