Градоначалникот Атансовски упати честитка до сограѓаните по повод празникот “Успение на Пресвета Богородица”, Денот на општината и Денот на рударите

Градоначалникот Димчо Атансовски упати честитка до сограѓаните по повод празникот “Успение на Пресвета Богородица”, Денот на општината и Денот на рударите. Честитката ви ја пренесуваме во целост:

Посета на претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на црквата „Успение на Пресвета Богородица” во Македонска Каменица по повод големиот празник „Успение на Пресвета Богородица” и воедно Ден на Рударите.

На сите верници од православна вероисповед ви го честитаме големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица, а на рударите им посакуваме здравје, среќа и успех во извршувањето на работните задачи.

За многу години празникот на верата, спасението и љубовта.
Посветеноста на Мајката Божја кон Бог, нејзината милост и љубов нека бидат наши вечни сопатници.
Овој голем ден нека ги исполни нашите срца со смиреност и хармонија, а
сечиј дом со разбирање, слога и почитување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *