Возете внимателно! Можни одрони на патот Делчево – Македонска Каменица – Кочани

Опасност од одрони во клисурите

Сообраќајот на сите патишта во државата се одвива по претежно суви коловози на пониските места, додека на повисоките места коловозите на одделни места се влажни.

Во клисурите и засеците е можна појава на одрони, особено на патните правци Кочани-Македонска Каменица-Делчево, Виница-Берово, Гостивар-Стража, Маврово-Дебар-Струга, Демир Капија-Удово, Катланово-Велес, Крушево-Демир Хисар и Ресен-Буково заради што се препорачува внимателно возење.

Што се однесува до граничните премини, на нив нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *