АМСМ: Возете внимателно на делницата Велес – Скопје. Сообраќајна незгода кај Катланово

Сообраќајка пред тунелот кај Катланово, се вози по една коловозна лента

Скопје, 9 февруари 2017 (МИА) – Поради сообраќајна незгода од 08:15 часот изутрина сообраќајот на автопатот Велес – Скопје, пред тунелот во близина на Катланово, се одвива во една коловозна лента, информира Автомото сојузот на Македонија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *