Kочанцанец нападнал полицајци кои вршеле сообраќајна контрола

Kочанцанец нападнал полицајци кои вршеле сообраќајна контрола

Г.И. (32) од Кочани вчера бил приведен откако на улицата „Теодосија Паунов“ во Кочани нападнал полицајци кои вршеле редовни работни задачи од областа на сообраќајот.

За настанот е известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *