29-годишен возач загина во тешка сообраќајна несреќа во Кочани

img

Загина возач во тешка сообраќајна несреќа во Кочани. Ноќеска околу два часот дваесет и девет годишникот ја изгубил контролата врз возилото форд . Тој удрил во дрво, а потоа и во метален знак и се превртел. Со тешки повреди возачот билпренесен во болницата во Кочани, каде починал.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата на улицата Глигор Апостолов – Гочо .

Leave a Reply

Your email address will not be published.