18-годишен мотоциклист од Истибања тешко повреден во сообраќајка во Виница

Синоќа во 21.20 часот на крстосница од улиците „М.Тито“ и „Т.Арсов“ во Виница се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Сеат Кордоба“ со штипски регистарски ознаки, управувано од В.В.(41) од Виница и мопед „Априлија“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Ф.С.(18) од с.Истибања, виничко.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ф.С. и бил пренесен Јавнатa здравствена установа Виница.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Виница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *