ЦРНА ХРОНИКА Пожар во фабрика во Виница

Утрово во 03.30 часот било пријавено дека во Виница на булеварот „Маршал Тито“ настанал пожар во силос во фабрика.

Од екипи на Територијалните противпожарни единици Виница и Кочани се преземаат мерки за гаснење на пожарот.

Полицијата информира дека нема повредени лица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *