Целосно изгоре македонски автобус во Грција. Патниците безбедни

Автобус на една македонска туристичка агенција претпладнево се запали во Грција на пат кон Халкидики, при што нема повредени патници, пренесе МИА.

Патниците за среќа безбедно го напуштиле авотбусот пред целосно да изгори, објавија грчките медиуми, а пожарот го гаснеле 15 пожарникари со пет противпожарни возила.

Засега не е позната причината зошто настанал пожарот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *