ФК САСА против ФК Плачковица во борба за нови бодови

Фудбалските третолигаши од групата Исток ќе ги одиграат натпреварите од редовното 24-то коло, кое поради Велигденските празници ќе се одигра во сабота. Екипата на Каменица-САСА во ова коло во борбата за нови три бода и трето место на табелата и гостува на ФК Плачковица во Радовиш.

Еве ги комплетните парови за ова 24 коло:

1. Овче Поле – Василево
2. Рудар 1947 – Кит Го Пехчево
3. Брегалница Г – Малеш
4. Осогово – Напредок ЗР
5. Беласица – Слога 1934
6. Плачковица – Каменица САСА

Слободни: Работник Џ и Тиверија

Сите натпревари ќе се одиграат во сабота, 15 април, со почеток во 16:00 часот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *