ФК КАМЕНИЦА САСА ОСТАНУВА ВО ВТОРОЛИГАШКОТО ДРУШТВО

ПОСЛЕ ОТКАЖУВАЊЕТО НА ДВА ТИМА: Каменица Саса останува второлигаш!

После откажувањето на Дојранско Езеро и на Тиверија, кои поради финансиски проблеми побарале да не играат во второлигашката конкуренција, Каменица Саса останува второлигаш. Ова го потврдија и од самиот клуб, дека идната сезона повторно ќе играат во Втората лига, и покрај тоа што тие испаднаа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: