Утринава силен земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 6 степени по Рихтер го погоди утринава регионот на грчки Крит.

Според објавените податоци, земјотресот бил регистриран во 9:23 часот по локално време.

Повеќе детали наскоро.

Следете не на Instagram и Facebook или станете наш subscriber на Youtube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *