Уживајте во сончевото утро – од попладне нова промена

Денеска времето ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд претежно попладне и кон крајот на денот.

Ќе има и појава на грмежи и краткотрајно засилување на ветерот.

Дневните температури ќе бидат во Македонска Каменица 26 Целзиусови степени, Маврово 16, Охрид 22, Битола 25, Кавадарци 26, Крива Паланка 23, Берово 21, Дојран 27 степени.

Утре времето ќе биде претежно стабилно и суво, со услови за краткотраен дожд на северозапад и дневни температури од 15 до 28 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *