Убедлива победа на ЖФК Каменица САСА на гостувањето во Прилеп против ЖФК Деспина

Во рамки на 22. Коло од Првата женска фудбалска лига на Македонија ЖФК Каменица Саса извојува висока победа на гостувањето во Прилеп против ЖФК Деспина со 0:4.
Стрелци на головите беа: Пале Николовска, Марјана Нацева Ману, Ана Димитровска постигна два погодока.

Уште една победа, овој пат против третопласираната екипа од Прилеп. Нов чекор кон нова титула, девојките со одличен настап, цел натпревар доминантни со многу шанси за гол, – стои во објавата на фан страната од каменичкиот женски фудбалски клуб.

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *