Три жени од Виница ги нападнале нивните сосетки, во тепачката употребиле тврди предмети

Вчера во 17.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Виница ги уапсиле М.А.(63), А.А.(41) и Д.А.(33), сите женски лица од с.Трсино, виничко, постапувајќи по претходна пријава дека на 03.03.2024 околу 16.30 часот физички ги нападнале нивните сосетки С.А.(58) и М.А.(31), при што употребиле и тврди предмети.

Известен бил јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Извор: SkopjeInfo.Mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *