Тимур Дибиров: Заради оваа ноќ дојдов во Скопје

Во интервјуто за Balkan-Handball.com Тимур Дибиров,  изјави дека оваа победа му била сон, со самото тоа што знаел дека доаѓа за Скопје и ќе игра за Вардар.

Вечерва ракометарите на Вардар станаа нови европски шампиони. Нашите ракометари во финалето во инфаркт завршница го совладаа ПСЖ со 24:23.

Победничкиот гол го постигна Иван Чупиќ на само две секунди до крајот на мечот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *