Тамара Тодевска сподели преслатко видео од ќерката Хана додека ја пее „Proud“

Македонската претставничка на Евровизија, пејачката Тамара Тодевска, која со својата изведба на песната „Proud“ на евровизиската сцена ја направи горда целата држава, сега сподели видео од нејзината ќерка Хана додека ја пее песната, која всушност ѝ беше посветена на неа.

„When your daughter sings the song you created for her (Кога ќерка ти ја пее песната која ја креира за неа)“ – напиша Тамара во описот на видеото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *