Тажна вест: Почина 32-годишниот пулмолог д-р Трајче Нешковски

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на „Рузвелтова“.

Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз автомобилот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *