Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози – kamenica.mk

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Снег врне на П.Шапка, Стража, Пресека и во Маврово.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП Македонија пат се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Leave a Reply

Your email address will not be published.