Сончево со умерена облачност, попладне на североистокот пороен дожд

Времето денеска претпладне сончево понекаде со умерена облачност. Од пладневните часови и особено на североисток ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Утре ќе дува западен до југозападен ветер кој особено во западните делови и на повисоко ќе засилува. За утре метеоролозите најавуваат умерена до значително облачно со сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува повремено засилен северен ветер. УВ=7

Leave a Reply

Your email address will not be published.