Сончево време со температура до 30 степени

Сончево време со температура до 30 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер.

Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени, соопшти УХМР.

Во Македонска Каменица сончево и топло време, со температура до 29 степени.

Според метеоролозите, во следните денови продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *