СЛЕДУВА СТАБИЛИЗИРАЊЕ НА ВРЕМЕТО

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 6 до нула, а дневната од 9 до 17 Целзиусови степени.


Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус 2, а дневната ќе достигне до 16 степени. Во Маврово 9, Охрид 12, Битола 14, Крива Паланка 13, Берово 12, Кавадарци 16, Дојран 17.

До сабота ќе се задржи стабилно време со постудени утра и со постепен пораст на дневната температура. Во среда ќе дува умерен северен ветер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *