Скопје: Младо момче скокна од зграда, полицијата го утврдува идентитетот

Во скопската населба Кисела вода на улица „Михаил Чавков“, утрово млад човек скокнал од покрив на зграда.

Полицијата го расчистува случајот и во моментов се обидува да го идентификува лицето и да ги разјасни мотивите за самоубиството.

По немилиот настан пристигнале бројни полициски екипи кои и натаму го истражуваат местото, а подетални информации ќе соопштат подоцна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *