Силувано малолетно девојче од Делчево

Пред два дена околу 12 часот во МВР Делчево, 29-годишна жителка на Делчево пријавила дека лицето К.Ѓ.(25) од с.Лаки, извршило обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Лицето К.Ѓ. е лишено од слобода и изготвена е кривична пријава и пријавениот е изведен пред судија на претходна постапка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *