Силен земјотрес во Италија од 5,7 степени според Рихтеровата скала

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Италија во средата наутро околу 7 часот.

Земјотресот се случил во 7 часот и 7 минути, на 67 километри од крајбрежниот град Римини, соопшти Евромедитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *