Се степале пензионери во Македонска Каменица

Физичка пресметка меѓу две лица, едното на 70-годишна возраст се случила вчера вечер во Македонска каменица.

-На 29.12.2023 во 20.53 часот било пријавено дека во клуб на пензионери во Македонска Каменица по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Р.(70) и Д.А., двајцата од Македонска Каменица, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Извор: Дневен билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *