Света литургија со Миторполитот Брегалнички г. Иларион по повод празникот „Воведение на Пресвета Богородица во Светиот храм“

Македонска Каменица, 03.12.2019 година – Свештенството при Светиот храм „Успение на Пресвета Богородица“ од Македонска Каменица ги известува православните верници од регионот дека утре, 04.12.2019 година во 08:00 часот, по повод празникот „Воведение на Пресвета Богородица во Светиот храм“ ќе се служи Света архиерејска златоустна литургија со која ќе чиноначалствува неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион.

Оние кои имаат благослов можат да се причестат, додека децата до 7 години можете да ги причестите без претходна подготовка, односно без да постат!

Христос помеѓу нас!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *